Unijny projekt SUMBA przedstawia innowacyjne narzędzia dla samorządów w dziedzinie zrównoważonej mobilności miejskiej i dojazdowej.

Konferencja końcowa projektu SUMBA, realizowanego w ramach  Interreg Regionu Morza Bałtyckiego

 

Środa, 24 marca, 09:30–12:30 czasu środkowoeuropejskiego

 

Projekt „Zrównoważona mobilność miejska i dojazdowa w miastach nadbałtyckich”, czyli SUMBA, od października 2017 r.  pracuje nad zagadnieniem, jak osiągnąć atrakcyjniejszy i bardziej przyjazny dla środowiska system dojazdów do pracy w miastach i gminach regionu Morza Bałtyckiego.

 

Po blisko trzech latach wytężonej pracy konsorcjum projektowe jest gotowe do udostępnienia szerokiej publiczności podczas konferencji końcowej narzędzi i wytycznych opracowanych i przetestowanych w samorządach pilotażowych projektu.

 

Wydarzenie jest organizowane przez Baltic Environmental Forum Germany w imieniu Borough of Altona (Hamburg), partnera wiodącego projektu. W związku z COVID-19 wydarzenie odbędzie się cyfrowo za pośrednictwem platformy Zoom 24 marca 2021 r. w godzinach 9:30 - 12:30 czasu środkowoeuropejskiego. Spotkanie prowadzone będzie w języku angielskim.

 

Podczas konferencji zostaną zaprezentowane przebieg projektu i jego główne wyniki w gminach pilotażowych, a także innowacyjne narzędzia, takie jak Intermodalyzer - indeks zrównoważonej mobilności pozwalający gminom na porównanie swojego potencjału z innymi a także wiele innych zagadnień. Wydarzenie zakończy dyskusja panelowa, podczas której omówimy kwestię dojazdów do centrum miast i intermodalności w świetle wyników projektu i aktualnych wydarzeń.

 

Zapraszamy do udziału w spotkaniu przedstawicieli samorządów, urzędników, specjalistów w zakresie planowania przestrzennego i transportu, przedstawicieli organizacji pozarządowych i aktywistów miejskich.

 

Rejestracja jest otwarta do 22 marca. Link do wydarzenia zostanie wysłany tylko do osób zarejestrowanych.

KLIKNIJ ABY SIĘ ZREJESTROWAĆ!

 

 

 

SUMBA „Zrównoważona mobilność miejska i dojazdowa w miastach nadbałtyckich”

 

W ciągu ostatnich trzech lat SUMBA opracowała i przetestowała narzędzia (np. Szablon strategii transportu dojazdowego – Commuter Master Plan), które pomagają urbanistom i planistom oceniać, planować i integrować rozwiązania w zakresie mobilności intermodalnej z planami transportowymi i polityką ich miast i gmin. 10 regionów pilotażowych przeanalizowało swoją sytuację za pomocą wskaźnika Intermodalyzer i analizy SWOT, zebrało dane i wybrało odpowiednie narzędzia do planowania lub modelowania ich systemu transportowego. Na podstawie wyników tych działań w regionach pilotażowych w sposób partycypacyjny opracowano główne plany dojazdów do pracy i towarzyszące im plany działań.

 

W konsorcjum projektu uczestniczy 12 samorządów i organizacji z 6 państw. Projekt jest prowadzony przez miasto Hamburg, gminę Altona we współpracy z Niemieckim Centrum Lotnictwa i Kosmonautyki, Baltic Environmental Forum Estonia, Miastem Tallinn, Związkiem Gmin Hrabstwa Harju, Miastem Tartu, Baltic Environmental Forum Łotwa, Miastem Ryga, Miastem Växjö, Urzędem Miasta Szawle, Miastem Olsztyn oraz Fundacją Ziemia i Ludzie. Projekt jest finansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu INTERREG Region Morza Bałtyckiego.

 

Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji o wydarzeniu, skontaktuj się z Triin Sakermaa (ekspert ds. Komunikacji SUMBA)

Telefon: +37255519702

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

lub Eweliną Skoczeń (Fundacja Ziemia i Ludzie)   

Telefon: +48226317980

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Strona główna projektu: www.sumba.eu

 

PROJEKTY

 

 

 

Termomodernizacja to się Opłaca

Natura na Pkolenia

Cyclurban

SUSTAINABLE URBAN MOBILITY AND COMMUTING IN BALTIC CITIES (SUMBA)

 

Fundacja Ziemia i Ludzie
ul. Napoleona Bonaparte 47B
04-965 Warszawa
tel: +48 22 631 79 80

Funduszodawcy i Partnerzy