SFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW NARODOWEGO INSTYTUTU WOLNOŚĆI – CENTRUM ROZWOJU SPOŁECZEŃSTWA OBYWATELSKIEGOW RAMACH RZĄDOWEGO PROGRAMU ROZWOJU ORGANIZACJI OBYWATELSKICH NA LATA 2018-2030 PROONAZWA ZADANIA PUBLICZNEGO: ROZWÓJ POTENCJAŁU INSTYTUCJONALNEGO FUNDACJI ZIEMIA I LUDZIE NA RZECZ EDUKACJI EKOLOGICZNEJ I OBYWATELSKIEJ SENIORÓWWARTOŚĆ FINANSOWANIA: 581 900 ZŁCAŁKOWITA[…]
więcej...Europejski Zielony Ład (European Green Deal) to zbiór inicjatyw politycznych Komisji Europejskiej, których nadrzędnym celem jest osiągnięcie neutralności dla klimatu w Europie do 2050. W obliczu protestów rolników dobrze przypomnieć jego założenia i przyczyny, żeby zdawać sobie sprawę, z jak[…]
więcej...Bioróżnorodność pełni kluczową rolę w dostarczaniu wielu usług ekosystemowych. Utrzymanie bioróżnorodności jest niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania ekosystemów rolniczych i czyni działania rolnika oraz produkcję rolną bardziej zrównoważoną i opłacalną.
więcej...Polecamy zapoznanie się z bogatą wiedzą promowaną przez Pomorskie Centrum Pszczelarskie w Lubaniu.
więcej...Z wielką przyjemnością ogłaszamy wyniki konkursu „Mapa Bogactwa Bioróżnorodności Wsi”!
więcej...IUNG PIB zaprasza do zgłoszenia udziałuw konferencji „Bioróżnorodność środowiska glebowego”.Konferencja odbędzie się w Instytucie Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa – Państwowym Instytucie Badawczym w Puławach w dniach 5-6 września 2024 r. i będzie kolejną edycją cyklicznego spotkania naukowego.
więcej...W letnich miesiącach Stoisko Edukacji Ekologicznej pojawiło się w Lidzbarku Warmińskim i Węgorzewie.
więcej...Program dla liderek - sołtysek, członkiń Kół Gospodyń Wiejskich, a także przedstawicieli organizacji lokalnych, którzy realizują lub chcą realizować działania prośrodowiskowe z mieszkańcami na obszarach wiejskich.
więcej...Biodiversa+ stanowi europejską platformę skupiającą krajowe oraz regionalne programy badań i innowacji na rzecz ochrony i wzmacniania bioróżnorodności na Ziemi.
więcej...W czerwcu 2023r. Rada Unii Europejskiej uzgodniła porozumienie (podejście ogólne) dotyczące projektu przepisów o odbudowie przyrody. Do 2030 r. specjalnymi środkami zostałoby objęte co najmniej 20% unijnych lądów i 20% mórz, a do 2050 r. – wszystkie ekosystemy wymagające odbudowy.
więcej...W czerwcu nasze Stoisko Edukacyjne pojawiło się na XXIII Mazowieckich Dniach Rolnictwa, połączonych z Mazowiecką Wystawą Zwierząt Hodowlanych. To najważniejsze wydarzenie branżowe, organizowane w centralnej Polsce. Targi odbyły się 17 i 18 czerwca na terenie MODR Oddział Poświętne w Płońsku. Oszacowano, że imprezę[…]
więcej...Zapraszamy mieszkańców obszarów wiejskich, uczniów i nauczycieli do udziału w konkursach związanych z Mapą bogactwa bioróżnorodności wsi.
więcej...Producenci wyrobów ekologicznych, regionalnych i certyfikowanych mogą liczyć na promocję ze strony instytucji państwowych. Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa będzie wspierać drobnych wytwórców i prozdrowotne trendy w zachowaniach konsumentów
więcej...Dużo mówi się obecnie o zanieczyszczeniu powietrza w polskich miastach, ale problem ten dotyczy w równym stopniu, a może nawet bardziej, również miejscowości na obszarach wiejskich.
więcej...więcej...
Zapraszamy rolników, doradców rolniczych, samorządowców, uczniów i nauczycieli szkół rolniczych do skorzystania ze szkolenia „OCHRONA RÓŻNORODNOŚCI BIOLOGICZNEJ NA TERENACH ROLNICZYCH I INSTRUMENTY WSPARCIA”, w formie tradycyjnej i e-learningu.
więcej...Zapisz się i otrzymaj certyfikat ukończenia szkolenia!
więcej...Wystarczy aparat lub smarfon oraz dostep do internetu i Ty też możesz budować bazę bogactwa przyrodniczego Twojej okolicy.Mapuj ciekawe miejsca i podziel się wiedzą o nich z innymi!
więcej...Trzydniowe obchody główne, atrakcje dla rolników, mieszkańców wsi i miast, dorosłych oraz dzieci i młodzieży, patronaty honorowe oraz medialne ze strony najważniejszych instytucji i mediów, współpraca z wieloma partnerami – tak w skrócie będą przedstawiały się Krajowe Dni Pola Sielinko[…]
więcej...31 sierpnia 2022 roku, Komisja Europejska zatwierdziła przygotowany przez Polskę Plan Strategiczny dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027 (PS WPR 2023-2027).
więcej...Na jesieni w Skrzelewie oraz na wiosnę w Kielcach można było odwiedzić Stoisko Edukacyjne w najnowszej edycji projektu "Bioróżnorodność - bogactwo wsi"
więcej...We wrześniu 2022 roku odbyły się ostatnie 3 dwudniowe szkolenia"Ochrona różnorodności biologicznej na terenach rolniczych i instrumenty wsparcia"
więcej...16 i 17 lipca odbył się Jarmark Wdzydzki we Wdzydzach Kiszewskich zaś 30-31 lipca Jarmark Kaszubski w Kartuzach. Na obu gościło Stoisko Edukacyjne projektu.
więcej...13 i 14 czerwca w Górze Kalwarii miała miejsce konferencja inauguracyjna projektu „Mokradła = woda, życie klimat”.Na konferencji gościliśmy delegatów z Uniwersytetów Trzeciego Wieku i instytucji senioralnych, które biorą aktywny udział w projekcie. Pierwszego dnia odbyliśmy szereg prelekecji:Ewelina Skoczeń, wiceprezes[…]
więcej...4 i 5 czerwca Stoisko Edukacji Ekologicznej gościło na XXIX Pomorskich Agro Targach w Lubaniu.
więcej...W czerwcu odbyło się szkolenie dla uczniów Zespołu Szkół Rolniczych w Bolesławowie w Pomorskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego.
więcej...Zapraszamy do zapoznania się z terminami targów rolniczych Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w 2022 roku.
więcej...Fundacja Ziemia i Ludzie oraz Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Lubaniu serdecznie zapraszają do udziału w bezpłatnym, dwudniowym szkoleniu doradców rolniczych, rolników, uczniów i nauczycieli szkół rolniczych, urzędników JST.
więcej...Pod koniec marca, w dwóch terminach 28-29.03 oraz 29-30.03 odbyły się szkolenia w Pomorskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego dla osób mających największy wpływ na bioróżnorodność obszarów rolniczych. Uczestnikami byli doradcy rolniczy, rolnicy, przedstawiciele instytucji samorządowych oraz organizacji pozarządowych z terenu województwa[…]
więcej...Wiosną, w dniach23-24 kwietnia, znowu mogliśmy spotkać się z mieszkańcami województwa pomorskiego na dużej imprezie targowej organizowanej przez PODR w Starym Polu.
więcej...Obok wspomagania rozwoju społecznego i kulturalnego oraz rozwoju oświaty wśród mieszkańców wsi, jednym z celów statutowych Fundacji jest ochrona środowiska naturalnego.
więcej...Ogólnopolska Społeczna Kampania Wiedzy i Edukacji Przyrodniczej, prowadzona przez stowarzyszenie Ptaki Polskie, stworzyło przyjazną i w pełni wiarygodną bazę danych i źródło informacji w dziedzinie ochrony przyrody/bioróżnorodności w formie Portalu pTAK!: www.jestemnapTAK.pl
więcej...Koniec lata i jesień to ostatnie chwile na pojawienie się naszego Stoiska Edukacji Ekologicznej na lokalnych imprezach w województwie pomorskim.
więcej...Z przyjemnością informujemy, że do projektu "Ekopokolenia. Mokradła = woda, życie, klimat" zakwalifikowało się 30 Uniwersytetów Trzeciego Wieku lub podobnych im organizacji edukujących seniorów. W projekcie uczestniczyć będą:1Uniwersytet 3 Wieku w Malborku2Stęszewski Uniwersytet Trzeciego Wieku3Stowarzyszenie Kulturalno-społeczne Carpe Diem Semper w Choczewie4Uniwersytet[…]
więcej...Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Radomiu jest partnerem międzynarodowego projektu pn. „AgriLink – współpraca w zakresie szerzenia wiedzy rolniczej – rolnicy, doradcy rolniczy, naukowcy na rzecz innowacji”. Projekt realizowany jest przez partnerów z 16 krajów Unii Europejskiej w[…]
więcej...Fundacja Ziemia i Ludzie zaprasza Uniwersytety Trzeciego Wieku oraz organizacje edukujące seniorów do udziału w projekcie „Ekopokolenia. Mokradła - woda, życie, klimat”To już 7 z kolei projekt międzypokoleniowy na rzecz zrównoważonego rozwoju, realizowany w ramach programu „Zielona Wiedza dla UTW”.[…]
więcej...Targi, kiermasz, piknik rodzinny!"Dary Ziemi" 24 - 26 września 2021, Park Kolibki w Gdyni godzina 10.00- 18.00
więcej...Kolejna możliwość odwiedzenia naszego Stoiska Edukacji Ekologicznej odbędzie się na XXIII Kaszubskiej Jesieni Rolniczej, organizowanej przez PODR w Lubaniu.
więcej...Nareszcie!Gdy w lato pandemia odpuściła, ruszyliśmy ze Stoiskiem Edukacji Ekologicznej w objazd województwa pomorskiego.
więcej...Tym razem Na Stoisko Edukacji Ekologicznej zapraszamy 11 i 12 września na XXVI Jesienne Targi Ogrodnicze w Starym Polu, organizowane przez PODR w Lubaniu.
więcej...Nie każdy wie, że wiedzę o tym, jak chronić bioróżnorodność w gospodarstwach rolnych, można zdobyć w Zagrodach Edukacyjnych.
więcej...Różnorodność biologiczna wiąże się z przejawami zmienności wszystkich żywych organizmów w związku z ich środowiskiem i ekologiczną złożonością układów, w których odmienności się dopełniają.
więcej...Unijny projekt SUMBA przedstawia innowacyjne narzędzia dla samorządów w dziedzinie zrównoważonej mobilności miejskiej i dojazdowej.Konferencja końcowa projektu SUMBA, realizowanego w ramach Interreg Regionu Morza Bałtyckiego Środa, 24 marca, 09:30–12:30 czasu środkowoeuropejskiego Projekt „Zrównoważona mobilność miejska i dojazdowa w miastach nadbałtyckich”, czyli SUMBA,[…]
więcej...„Dlaczego rower jest jak książka?”„Jak mieszkańcy mogą odpocząć na środku ulicy?”„Cierpisz z powodu zbyt dużego wyboru środków transportu w mieście?”„Jak można wykorzystać e-mobilność w szpitalach i na cmentarzach?”„Jak możemy rozwijać i rozpowszechniać sprawdzone rozwiązania dla zrównoważonej mobilności?”„Czy mieszkańcy i eksperci[…]
więcej...W imieniu naszej Fundacji oraz partnerów projektu Interreg SUMBA zapraszamy w dniach 8 - 10 września 2020 r. do udziału w Baltic Sea Region Mobility Summit 2020 – trzydniowej, internetowej konferencji organizowanej przez trzy projekty finansowane przez Interreg Regionu Morza Bałtyckiego:[…]
więcej...Zapotrzebowanie na rodzaje transportu i wzorce mobilności ulegają ciągłym zmianom - globalnie, regionalnie, lokalnie, dla różnych grup użytkowników i dla jednostek. Globalizacja, urbanizacja, nowe technologie, zagrożenia środowiskowe, starzenie się społeczeństwa i nowe wzorce konsumpcji młodszych pokoleń - wszystkie te czynniki[…]
więcej...Zmotoryzowany ruch drogowy i jego konsekwencje stanowią jeden z problemów współczesnego społeczeństwa. Jest jednym z głównych źródeł gazów cieplarnianych i innych zanieczyszczeń. Generuje hałas i jest szkodliwy dla życia. Ciągle rosnąca mobilność ludności zwiększa ruch potęgując jego dokuczliwość, w tym powodując[…]
więcej...Fundacja Ziemia i Ludzie i ZDM w Warszawie zaprasza na podsumowanie projektu Cyclurban: „Piesi i Rowerzyści w Warszawie”Kiedy: 13.11.2019, godz.: 16.00-19.00Miejsce spotkania: Warszawski Pawilon Architektury ZODIAK Pasaż Stefana Wiecheckiego „Wiecha” 4, 00-017 Warszawa Na spotkaniu zostaną zaprezentowane wnioski z pilotażu zrealizowanego przez[…]
więcej...W tym roku Forum Civitas, jedno z najważniejszych wydarzeń w dziedzinie zrównoważonej mobilności w Europie, które co roku gromadzi wiodące postaci w tej dziedzinie, odbyło się w Grazie w Austrii w dniach 2-4 października 2019 r. Projekt SUMBA był reprezentowany[…]
więcej...Szereg projektów Fundacji, w tym program Zielona Wiedza dla UTW oraz projekt Interreg SUMBA zostały zaprezentowane podczas regionalnego, europejskiego spotkania RCE w 2019 r., które odbyło się w Heraklionie w Grecji w dniach 13–14 września 2019 r. Gospodarzem spotkania było[…]
więcej...Fundacja Ziemia i Ludzie wraz z Zarządem Dróg Miejskich w Warszawie była gospodarzem spotkania w dniach 15-16 maja partnerów w projekcie Cyclurban - Jazda Na Rowerze Jako Element Polityki Łagodzenia Zmian Klimatu W Miastach.Międzynarodowi przedstawiciele miast, instytucji akademickich i organizacji[…]
więcej...Zapraszamy na konferencję IX Eko Wyzwania - Smog kontra czyste powietrze, czyste miasta! Temat powietrza, jakim oddychamy, powraca na każdej naszej konferencji, jednak tym razem poświęcimy mu więcej uwagi. Po pierwsze wraz z Dolnośląskim Alarmem Smogowym i Krzysztofem Smolnickim sprawdzimy co udało się osiągnąć w tej[…]
więcej...Mamy przyjemność ogłosić, że Fundacja Ziemia i Ludzie jest oficjalnym Partnerem i członkiem założycielem RCE Warsaw Metropolitan.Uniwersytet Narodów Zjednoczonych (Uniwersytet ONZ – United Nations University – UNU), reprezentowany przez Institute for the Advanced Study of Sustainability (UNU-IAS) oficjalnie uznał i[…]
więcej...Fundacja rozpoczyna od 1 kwietnia 2018r. kolejny projekt ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.Projekt "Natura na pokolenia” - międzypokoleniowy program edukacji ekologicznej mieszkańców obszarów chronionych w województwach: śląskim, mazowieckim, dolnośląskim, wielkopolskim, pomorskim, warmińsko-mazurskim i lubelskim" realizowany będzie w ramach II Osi priorytetowej[…]
więcej...Od 1 kwietnia Fundacja Ziemia i Ludzie rozpoczyna nowy projekt dofinansowany ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.Projekt "Ponadregionalny program aktywnej edukacji grup zawodowych na rzecz wspierania efektywnego zarządzania energią „Termomodernizacja – to się opłaca!” realizowany będzie w ramach II Osi priorytetowej[…]
więcej...Fundacja Ziemia i Ludzie rozpoczęła realizację kolejnego projektu międzynarodowego w ramach programu EUKI.Projekt "Jazda na rowerze jako element polityki łagodzenia zmian klimatu w miastach (Cyclurban)" przyczyni się do rozwoju ruchu rowerowego jako środka na rzecz zrównoważonej mobilności w miastach i[…]
więcej...Fundacja Ziemia i Ludzie rozpoczęła realizację europejskiego projektu SUSTAINABLE URBAN MOBILITY AND COMMUTING IN BALTIC CITIES - SUMBA (Zrównoważona mobilność miejska i dojazdowa w miastach bałtyckich) Strona www: www.sumba.eu Czas trwania: październik 2017 – wrzesień 2020 Partnerzy projektu:Miasto Hamburg, dzielnica Altona,[…]
więcej...więcej...
Wystarczy aparat lub smarfon oraz dostep do internetu i Ty też możesz budować bazę bogactwa przyrodniczego Twojej okolicy.Mapuj ciekawe miejsca i podziel się wiedzą o nich z innymi!
więcej...więcej...
"Bioróżnorodność - bogactwo polskiej wsi" 3-tomowy cykl wydawnictw dla mieszkańców obszarów wiejskich województwa mazowieckiego" dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 81 000 zł
więcej...Rozpoczęła się inicjatywa kościelno-świecka, aby podnieść świadomość społeczną związaną z ogłoszonym przez Ojca Świętego Franciszka Rokiem Miłosierdzia, aby umysłem, sercem i czynami człowieka, który jest narzędziem w rękach Boga – podkreślić siłę, jedność i nierozerwalność Ewangelicznego i ludzkiego Miłosierdzia. Dobro za dobro!Jeżeli jesteś osobą[…]
więcej...Dnia 21 maja 2016 r. zaprzyjaźniony z Fundacją Uniwersytet Trzeciego Wieku w Łazach był organizatorem VIII Ogólnopolskiej Olimpiady Sportowej Uniwersytetów Trzeciego Wieku i Organizacji Senioralnych. W Olimpiadzie udział wzięło 57 organizacji z całej Polski oraz z zagranicy: z Austrii i Ukrainy.Na[…]
więcej...Naukę w temacie partycypacji obywatelskiej w ochronie środowiska może realizować samodzielnie dzięki e-learningowii "Mapuj aby zmieniać", poświęconeMU mapowaniu społecznościowemu. ZaprasZamy do zachęcania Słuchaczy do zapoznania się z nim indywidualnie, na zajęciach komputerowych lub w formie prezentacji wykładowej. Test do e-learningu można zrealizować razem np. na[…]
więcej...Rozszerzenie projektu „Bioróżnorodność to także MY - seniorzy” dla Słuchaczy Uniwersytetów Trzeciego Wieku województwa mazowieckiego w postaci druku i dystrybucji wydawnictwa multimedialnego „Bioróżnorodność to także MY” dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w[…]
więcej...Rozszerzenie projektu "Mam prawo wiedzieć i działać! Edukacja obywatelska na rzecz zrównoważonego rozwoju na Uniwersytetach Trzeciego Wieku" dla Słuchaczy Uniwersytetów Trzeciego Wieku województwa mazowieckiego w postaci dodruku i dystrybucji wydawnictwa "Podręcznik Seniora - lidera lokalnych inicjatyw ekologicznych" dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w[…]
więcej...W dniach 8 i 9 października 60 przedstawicieli Uniwersytetów Trzeciego Wieku spotkało się na Konferencji "Mam prawo wiedzieć i działać" w Mościbrodach pod Siedlcami. Przez dwa dni słuchacze intensywnie pracowali poznając założenia działań projektu, podstawy wiedzy o zrównoważonym rozwoju i cechy prośrodowiskowych inicjatyw oddolnych. Celem[…]
więcej...Miło nam poinformować, że w projekcie "Mam prawo wiedzieć i działać" weźmie udział 15 Uniwersytetów Trzeciego Wieku z całej Polski: Staromiejski UTW w WarszawieUTW przy Polskim Związku Emerytów i Rencistów we WłodawieUniwersytet Trzeciego Wieku w PileOpolski UTWUTW w MalborkuUTW w BłoniachZawierciański[…]
więcej...24 września 2015 r. przedstawiciele Fundacji uczestniczyli w konferencji zamykającej projekt LIFE+ Ogólnopolska kampania informacyjno-promocyjna Poznaj swoją Naturę w siedzibie Ministerstwa Środowiska. Po konferencji miało miejsce spotkanie Forum Współpracy na rzecz sieci obszarów Natura 2000, której Fundacja Ziemia i Ludzie jest[…]
więcej...Forum Współpracy na rzecz sieci obszarów Natura 2000 to inicjatywa skierowana do organizacji pozarządowych oraz do podmiotów, których zakres działalności dotyczy obszarów Natura 2000 oraz szeroko pojętej edukacji ekologicznej. Forum powstało w ramach projektu:Ogólnopolska kampania informacyjno-promocyjna Poznaj swoją Naturę, realizowanego przez Generalną Dyrekcję[…]
więcej...2 czerwca na Wydziale Zarządzania z okazji pierwszego europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Rozwoju (European Sustainable Development Week) odbyła sie Konferencja SD Polish Roadshow #1. Głównym celem konferencji była promocja zrównoważonego rozwoju oraz instytucji wdrażających i wspierających tę koncepcję. Do udziału w[…]
więcej...22 maja w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Mikołowie zorganizowano happening, którego celem było informowanie na temat problemów wynikających z utraty bioróżnorodności,co nieuchronnie prowadzi do pogarszania globalnej sytuacji ekologicznej. Zaś poprzez różnorodne warsztaty edukacyjne osoby biorące w nich udział mogły poznać[…]
więcej...Od marca br Fundacja rozpoczyna realizację kolejnego projektu w ramach programu Zielonej Wiedzy dla Uniwersytetów Trzeciego Wieku pt. "Rok Edukacji i działań dla klimatu wśród seniorów", dofinansowanego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Rozpoczniemy cyklem szkoleń dla Ekoanimatorów w[…]
więcej...15 Listopada gościliśmy na specjalnym zwiedzaniu Wystawy „Lasy wokół miast - piękno, przyjazny klimat, wypoczynek”. Ekspozycja jest wspólną inicjatywą naszego Partnera, Uniwersyteckiego Centrum Badań nad Środowiskiem Przyrodniczym i Zrównoważonym Rozwojem oraz Lasów Państwowych. Miejsce i czas zorganizowania tej wystawy nie są[…]
więcej...Poznański WFOŚiGW postanowił dofinansować dwie publikacje przygotowane w ramach programu „Zielona Wiedza dla UTW” z przeznaczeniem dla Słuchaczy wielkopolskich Uniwersytetów Trzeciego Wieku.Książki: "Przyszłość, jakiej chcemy dla naszych wnuków" oraz „Zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny – wyzwania XXI wieku” spotkały się[…]
więcej...Z przyjemnością informujmy, że dwa projekty Fundacji „Ziemia i Ludzie” znalazły się na listach rankingowych II Konkursu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.Jednym z nich jest projekt wydawniczy „Bioróżnorodność to także MY” a drugi to kampania promocyjna „Dom Energooszczędny[…]
więcej...Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie docenił walory merytoryczne naszej publikacji i postanowił dofinansować dodatkowy druk książki "Przyszłość, jakiej chcemy dla naszych wnuków", abyśmy mogli ją przekazać Uniwersytetom Trzeciego Wieku na Mazowszu.Dzięki dofinansowaniu projektu "Zielona Wiedza dla[…]
więcej...Na UTW w całej Polsce odbywają się wykłady z podstaw Zrównoważonego Rozwoju. Zapraszamy do Galerii zdjęć z przeprowadzonych wykładów na stronie projektu www.zielonawiedza.pl.
więcej...Nasza Fundacja realizuje kolejny projekt dla środowiska UTW. Tym razem skupimy się na przekazaniu wiedzy dotyczącej elektrośmieci. Projekt został doceniony i dofinansowany przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Wkrótce przekażemy więcej informacji i zaprosimy na stronę projektu.
więcej...Już 1 sierpnia zostanie uruchomiony portal projektu www.zielonawiedza.pl. Będzie można na nim dowiedzieć się więcej o projekcie, jak równiez dokonać zamówienia wykładu na UTW.Już teraz zarządzający UTW można dokonać rezerwacji - prosimy o kontakt.
więcej...W ramach Projektu Fundacja "Ziemia i Ludzie" wraz z Partnerami będzie promować ideę Zrównoważonego Rozwoju Ziemi - koncepcję, której wdrożenie daje szansę na stabilny rozwój społeczny i zachowanie zasobów Ziemi dla przyszłych pokoleń.Nasz Projekt skierowany jest do wyjątkowych odbiorców: osób[…]
więcej...